İlanlar:  Devren   Devren Satılık   Devren Şirket   Devren İşyeri   Devren Fabrika   Satılık Şirket 

İşyeri Devredenler

Bazı nedenlerle kurduğunuz ve işlettiğiniz şirketinizi devretmek istersiniz. Ya da sizlere biri devir etmeniz için teklif eder. Şirketler hissedarları tarafından hastalıktan, yalnızlıktan, yönetim yetersizliğinden, başka bir sektöre giriş yapmak ve işleri büyütmek için finansman sağlamak için hisse satma yoluna gidilir. Bazı şirketler de ileride satılmak için kurulur. 

Sahibinden Devren

Firmalarını devretmek isteyen şirket sahipleri internet sitelerine ilen vermek ve en çok da işyerinin camına devren satılık işyeri, sahibinden satılık işyeri gibi ilanlar verirler. İster otelinizi devretmek isteyin, isterseniz ufak çaplı büfe, lokanta, cafe, dükkan, market satın,  sakın camınıza o yazıyı asmayın. İlan verin! İlanınızda işletmenizin adını belirtmetmenizi tavsiye etmeyiz, özelikle küçük yerleşim yerlerinde işletmenin hakkında söylentiler çıkar ve o yazıyı gören işletmenin müşterilerinde kayıp yaşanabilir. Bu durum, yatırımcı için de, şirket sahibi için de kayıp demektir. Bu durumu yaşamak yerine size ilk tavsiyemiz, size yardımcı olmak için hazırlanmış YeniBirYatırım’a ilan vermeniz olacaktır. Sadece bir ilan ücreti karşılığında, işinizi profesyonelce tanıtabilir ve tek başınıza ulaşabileceğinizden çok daha fazla kişiye ulaşarak yatırım alma veya devir sürecinizi hızlandırabilirsiniz. İlan verdikten sonra da dilerseniz, konusunda uzman yatırım ve işletme danışmanlarımızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Eğer şirket devir ve ortaklık konularında yeterli  bilginiz yoksa, uzman bir danışmandan yardım almanız, şirketinizi daha fazla fiyata satmanıza yardımcı olacaktır. 

Devren İşyeri

Şirket devir etme sürecinde en çok kafaya takılan konu fiyat tespit etmektir. Baz işletme sahipleri hiçbir hesap yapmadan kafalarına göre hava parası altında yüksek ücretler talep ederken, bazıları da yıllık cirolarına göre fiyat talep ediyorlar. Ancak bu yaklaşımların hiçbiri doğru değildir. Bir şirketin fiyatını alıcının amacı belirler. Bazı alıcılar pazar payını geliştirme, rakipleri devre dışı bırakmak, maliyetleri azaltmak, yeni bölgeler bulmak, yeni sektörlere giriş yapmak için satın alma yaparsa daha fazla ödeme yapabilirler. Bu yüzden işletmenin geçmişinden çok geleceği önemlidir.

Devren Satılık

Diğer yandan ülkemizde genellikle şirket sahipleri devir ya da ortaklık arayışlarına nakit akışında sıkıntı yaşayınca başlarlar. Şirketin geçmişteki başarılarına göre bir fiyat belirlerler. Bu da şirket veya hisse satışını zorlaştırır, süreci uzatır ve işletme daha kötü duruma düşerek çoğu zaman iflas eder.

Sahibinden Devren Satılık

Şirketinizi satarken yatırımcının da bu konularda bilgili olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Bazı durumlarda sizden de bilgili olabilir. Bu durumlarda sizin için en büyük kazanç konunun uzmanı danışmanlardan yardım istemek olacaktır.


İlginizi çekebilecek ilanlar
Hata nedenini girin
Mesaj *
Payla?
�nerileriniz