Baştan başlamak yerine neden mevcutta varolan bir şirketi satın almak isteyesiniz? Bir girişimci için bu yolu izlemenin birçok avatajı vardır.
 
Herşeyden önemlisi zaman, enerji ve paranızdan tasarruf edersiniz. İş planı ve araştırmalar yapmak gibi uzun süreçler sizin yerinize yapılmıştır. Bunun yanında eğer kredi ihtiyacınız varsa kredi verenler sıfırdan başlayan bir şirket yerine başarılı bir geçmişi olan bir şirkete krediyi daha kolay vereceklerdir.
 
Bir şirketi satın aldığınızda herşeyiyle beraber alırsınız. Önceki şirket sahibi tüm altyapıyı kurmuştur. Sadece müşteriler değil, tedarikçiler, çalışanlar, ekipman ve süreçler sizin için hazırdır. Ek olarak işin eski sahibi size ipuçları verebilir ve rehberlik edebilir. Bu geçiş sürecini de hızlandıracaktır.
 
Çoğu durumda nakit akışı hemen başlayacaktır. Yeni bir şirket kurarken ise; nakit akışının ne zaman başlayacağı daha belirsizdir. Mevcut bir şirket büyük ihtimalle bir gelire, bir ölçüde kara, sağlam müşteri kitlesine sahip olacaktır ve bunlar sizin başarı şansınızı arttırır. Şirketin sahibiyle, çalışanlarla ve müşterilerle konuşarak işi çok iyi analiz edebilirsiniz.
 
Şirket kurulu olsa da gelişime ve yeniliğe açık olduğundan emin olmalısınız. Sizin tecrübeniz veya uzmanlığınız ile büyütebileceğiniz bir iş seçmeniz gelecekteki başarı şansınızı da arttıracaktır.
 
Son olarak kurulu bir şirket seçmeniz sizin çalışmalarınızı günlük operasyonlar yerine işi geliştirme ve büyütmeye odaklanmanızı sağlayacaktır. 

 


Henüz bir ilan oluşturulmamış
Payla?
�nerileriniz