•   İlan  
  •   Bir Arkadaşına Söyle  
Referans no: RF133552
Proje Bilgileri  
Başlık: DEPREM YANGIN GAZ ANINDA AÇILAN OTOMATİK KİLİT
Şahıs / Şirket: Şahıs
Ülke: Türkiye
Şehir: ÇANAKKALE
İlçe: MERKEZ
Proje Tanımı: Sistem bir kilit sistemidir. Mevcut her kapıya da uygulanabilir. 2012/01334 nolu faydalı model koruması altındadır. 2012 ve 2013 İnovasyon Fuarına, 2013 Bursa Bilim Fuarına iştirak edilmiş, yoğun ilgi görmüştür.Toplam 5 canlı yayın yapılmış, 8 kanal tarafından haber olarak verilmiştir.

Sistem, Deprem, duman-yangın ve karbon monoksit-doğalgaz kaçakları anında otomatik olarak insan müdahalesine gerek kalmadan kapının kilitlerini açar. Deprem anında içeriden dışarı çıkmayı, diğer durumlarda ise dışarıdan içeri girmeyi kolaylaştırmak/sağlamaktır. Kapı görüntülerde tamamen açılıyor gözükse de otomatik kilit sadece kilidi açıp dili çekip bırakır. Depremde sarsıntının verdiği sallanmayla kanattan ayrılır. Diğer durumlarda ise dil çekili şekilde de bırakılabilir(isteğe bağlı). İtildiğinde kapıdan içeri girilir.

Kapının üzerinde sadece motorlu barel vardır. Bir kablo kapı içerisinden barele çekilir. Barelin beslemesi. Onun haricinde kapı üzerinde kesinlikle hiçbir sensör ya da uyarıcı bulunmaz. Sensörler kutunun üzerindedir. Kutu evin en az kullanılan yeri koridora kolon ve kirişin kesiştiği yere, yani depremi en iyi algılayan yere monte edilir. Kutuya sadece kapıdaki barelin kablosu çekilir. Kutu resimdekilerin yarı boyutundadır. Bu ilk prototip olduğundan böyle boyutta yapılmıştır. Kutudaki deprem sensörü tamamen sismik sensördür. Normal sarsıntılara açılmaz. Yangın-duman ve karbon monoksit-doğalgaz sensörü de kutu üzerindedir.
Güçlü Yanlar: Görmek için oturum açmalısınız
Fırsatlar: Görmek için oturum açmalısınız
İlan Verme Sebebi: Ürünü pazarlama noktasına getirebilmek için yaklaşık 150 bin Tl. civarı nakde ihtiyacımız var. Ürünün her türlü projesi, tasarımı, malzemelerin tedarik yerleri tamam. Belgelendirme, atölye kurulumu, atölye için yer tutulması , işyeri açma çalıştırmalar ve ilk ürünler için sipariş verilmesi masrafları var. Hizmet yeterlilik, ce belgesi, iso belgesi, tse/tsek belgesi gibi.
Web Sitesi: Görmek için oturum açmalısınız
Proje Sahipleri Hakkında: Görmek için oturum açmalısınız
Aranan Yatırım Şekli: Azınlık Ortaklık, Eşit Ortaklık, Çoğunluk Ortaklık
Aranan Yatırım Tutarı: 150.000 TL
Yıllık Ciro Projeksiyonu: Görmek için oturum açmalısınız
İlgili Dosya (Word/PowerPoint): Görmek için oturum açmalısınız
150.000 TL
emre yazar
İlan Sahibine Mesaj Gönder
Ad *
E-posta *
Telefon
Mesaj *
Güvenlik kodu *
Güvenlik kodunu yenilemek için resmin üzerine tıklayın. Lütfen resimde gösterilen karakterleri girin
Arkadaşınızın Adı *
Arkadaşınızın E-posta Adresi *
Adınız
E-posta adresiniz
Mesaj
Güvenlik kodu *
Güvenlik kodunu yenilemek için resmin üzerine tıklayın. Lütfen resimde gösterilen karakterleri girin
 
İlginizi çekebilecek ilanlar
Hata nedenini girin
Mesaj *
Payla?
�nerileriniz