DEPREM YANGIN GAZ ANINDA AÇILAN OTOMATİK KİLİT

İlan resimleri

Sahip Bilgisi

emre yazar (emre yazar)
Kayıt Tarihi: 09.12.2013
Broker Adresi: https://www.yenibiryatirim.com/projectowner-accounts/emre-yazar.html
Proje Bilgileri  
Başlık: DEPREM YANGIN GAZ ANINDA AÇILAN OTOMATİK KİLİT
Şahıs / Şirket: Şahıs
Ülke: Türkiye
Şehir: ÇANAKKALE
İlçe: MERKEZ
Proje Tanımı: Sistem bir kilit sistemidir. Mevcut her kapıya da uygulanabilir. 2012/01334 nolu faydalı model koruması altındadır. 2012 ve 2013 İnovasyon Fuarına, 2013 Bursa Bilim Fuarına iştirak edilmiş, yoğun ilgi görmüştür.Toplam 5 canlı yayın yapılmış, 8 kanal tarafından haber olarak verilmiştir.

Sistem, Deprem, duman-yangın ve karbon monoksit-doğalgaz kaçakları anında otomatik olarak insan müdahalesine gerek kalmadan kapının kilitlerini açar. Deprem anında içeriden dışarı çıkmayı, diğer durumlarda ise dışarıdan içeri girmeyi kolaylaştırmak/sağlamaktır. Kapı görüntülerde tamamen açılıyor gözükse de otomatik kilit sadece kilidi açıp dili çekip bırakır. Depremde sarsıntının verdiği sallanmayla kanattan ayrılır. Diğer durumlarda ise dil çekili şekilde de bırakılabilir(isteğe bağlı). İtildiğinde kapıdan içeri girilir.

Kapının üzerinde sadece motorlu barel vardır. Bir kablo kapı içerisinden barele çekilir. Barelin beslemesi. Onun haricinde kapı üzerinde kesinlikle hiçbir sensör ya da uyarıcı bulunmaz. Sensörler kutunun üzerindedir. Kutu evin en az kullanılan yeri koridora kolon ve kirişin kesiştiği yere, yani depremi en iyi algılayan yere monte edilir. Kutuya sadece kapıdaki barelin kablosu çekilir. Kutu resimdekilerin yarı boyutundadır. Bu ilk prototip olduğundan böyle boyutta yapılmıştır. Kutudaki deprem sensörü tamamen sismik sensördür. Normal sarsıntılara açılmaz. Yangın-duman ve karbon monoksit-doğalgaz sensörü de kutu üzerindedir.
Güçlü Yanlar: Hırsızlığa karşı kapının güvenliği ne ise aynı güvenlik devam etmektedir. Sistemde akü mevcuttur, elektrik kesintisinde üzerindeki aküden beslemeye devam etmektedir. Aküden 8-10 saate kadar beslemeye devam etmektedir. Siz evde yokken sistem kapama tuşundan kapanabilmektedir. Evde olmadığınızda kapınız sensörlerden uyarı alıp açılmaz. Deprem olmadığı sürece, sismik bir uyarı almadığı sürece deprem sensörü devreye girmez.Depremin büyüklüğü ayarlanabilir. Ayrıca sensörler çalışmasa dahi, sistem kapalı konumdayken veya faal haldeyken ayrıca kullanıcıya kolaylığı şudur : Kapıya anahtarı taktığınızda çeyrek tur çevirmeniz anahtarı kendi kendine çevirmesini ve kapıyı açıyorsanız açılmasını, kapatıyorsanız kapanmasını sağlamaktadır. Anahtarı çevirmenize yardımcı olmakta sizin yerinize çevirmeyi tamamlamaktadır.
Fırsatlar: Şu anda 4. fuarımıza katıldık. Yardım alabilmek için ise şahıs adına bir şirket kurmuş olsak da (DDS Akıllı Kapı Kilit ve Güvenlik Sistemleri) devlet desteğinden gözümüz korkmuş durumda. En ufak bir aksaklıkta çok yüksek borçlar altına giriyoruz. Ürünün tüm tanıtımları yapıldı. Eklediğim videodan da anlaşılabilir. Patenti bize aittir. Hatta bir firma ile haksız kullanım konusunda tazminat davamız devam etmektedir.
İlan Verme Sebebi: Ürünü pazarlama noktasına getirebilmek için yaklaşık 150 bin Tl. civarı nakde ihtiyacımız var. Ürünün her türlü projesi, tasarımı, malzemelerin tedarik yerleri tamam. Belgelendirme, atölye kurulumu, atölye için yer tutulması , işyeri açma çalıştırmalar ve ilk ürünler için sipariş verilmesi masrafları var. Hizmet yeterlilik, ce belgesi, iso belgesi, tse/tsek belgesi gibi.
Web Sitesi: www.ddsguvenlik.com
Proje Sahipleri Hakkında: Proje sahibi Emre YAZAR. Proje danışmanı İlker KURUÇAY. Şirker sahibi İlker KURUÇAY. Şirket İlker KURUÇAY'ın ikametinden dolayı Marmaris/MUĞLA 'da kurulmuş olsa da yatırım sonucunda İstanbul veya İzmir'e taşınabilecektir. Ülkede yılda 365.000 kapı üretiliyor. Bizim ürün her kapıya monte edilebilir şekilde geliştirildi. O yüzden FAVÖK bölümünü boş bırakıyorum.
Aranan Yatırım Şekli: Azınlık Ortaklık, Eşit Ortaklık, Çoğunluk Ortaklık
Aranan Yatırım Tutarı: 150,000 TL
Yıllık Ciro Projeksiyonu: 1,000,000 TL
İlgili Dosya (Word/PowerPoint): İndir