YEPYENİ BÜYÜKBAŞ KESİMHANESİ İÇİN 15 MİLYON TL ARIYORUZ

İlan resimleri

Sahip Bilgisi

mustafa çimen (çimen)
Kayıt Tarihi: 13.02.2017
Broker Adresi: https://www.yenibiryatirim.com/dealer-accounts/cimen.html
Şirket Bilgileri  
Başlık: YEPYENİ BÜYÜKBAŞ KESİMHANESİ İÇİN 15 MİLYON TL ARIYORUZ
Şirket İsmi: ERKAM TARIM HAYVANCILIK LTD.ŞTİ.
Şirket Türü: LTD
Ülke: Türkiye
Şehir: KONYA
İlçe: CİHANBEYLİ
Kuruluş Yılı: 2008
Çalışan sayısı: 11-50
İş Tanımı: Şirketimiz Konyaya 90 km Ankaraya 90 km uzaklığındaki Cihanbeylide 20 yıldır market faaliyeti sürdürmektedir. 2008 yılında LTD olarak şirket kuruluşu tamamlanmıştır. 4 yıl Coca Cola Bölge bayiliği yapmıştır. 2011 yılında Büyükbaş Besi faaliyetine başlayan şirketimizde 250 büyükbaş kapasiteli Büyükbaş Çiftlik bulunmaktadır. Entegrasyon yatırımı olarak 2014 yılında Et Kesim Entegre Tesisi yatırımına başlamıştır. Türkiyede AB standartlarına uymayan 650 Kesimhane kapatılmıştır. Bu nedenle AB standartlarında bir kesimhane yatırımı kararı 2014 yılında alınmıştır. Bu nedenle Konyaya 120 km Ankaraya 120 km uzaklığında Konya Ankara yolu 120. km'de Arsası ve Binası satın alınan yatırım 2015 yılında kesimhaneye uygun hale getirilmiştir. Yatırımın İnşaatı tamamlanmış, makina ve tesislerin montajı aşamasındadır. Arıtım tesisi ile çevre düzenlemesi hava şartları dolayısıyla henüz yapılamamıştır. Siparişleri verilmiştir. Hammaddeye çok yakın olması ve pazara çok yakın olması büyük avantajdır. Yatırım günde 80 büyükbaş ve 120 küçük baş kesim kapasitesine sahiptir. ÇED belgesi alınmış, yatırım için gerekli tüm izinler alınmıştır. Konya Çevre Sağlığı il müdürlüğü ile koordineli olarak yatırım devam etmektedir.
Güçlü Yanlar: Türkiye'de varolan ve uzun yıllar da devam edecek gözüken ET AÇIĞI nedeniyle, AB kriterlerinde üretim yapacak yatırımın pazarlama konusunda sıkıntı çekmeyeceği açıktır. Yatırımın en güçlü yanı hammaddeyi 100 km içerisinden temin edebilecek olmasıdır. Pazara yakın olması da büyük avantajdır.
Cihanbeyli ilçesi ve çevresinde kayıtlı 54 bin büyükbaş, 250 bin küçükbaş hayvan varlığı bulunmaktadır. Bu sayılar kayıtlı olmayan hayvan ile birlikte ikiye katlandığı tahmin edilmektedir. Bu açından bakıldığında hammaddeye erişim konusunda en uygun bölge Cihanbeylidir.
Ankara ve Konya pazarına da çok yakın olması büyük avantajdır. Ayrıca 250 büyükbaş çiftlik ile yanyana olan yatırım entegre bir yatırımdır.
Fırsatlar: Yatırımın sektör açısından uzun yıllar Pazar açığı olan bir sektörde faaliyet göstermesi, yatırımın %90'ının tamamlanmış olması, yatırımın AB standartlarına uygun yapılması, Türkiye'de faaliyet gösteren ve AB standartlarına uymayan 650 kesimhanenin kapatılmış olması, Ortakların yerel olarak köklü bir aileye sahip olması, ortakların önceden 1 yıl Kesimhaneyi işletmiş olmaları, Ortakların yöreyi çok iyi bilmeleri, hammadde temini ve pazarlama konusunda tecrübeli olmaları, 250 büyükbaş çiftlik ile yanyana entegre olması, elde edilecek FAVÖK marjının yüksek olması fırsatlarıdır.
Satış Bilgileri  
Satış Tipi: Eşit Ortaklık, Çoğunluk Ortaklık, %100 Satış
Aranan Yatırım Tutarı: 15,000,000 TL
Yıllık Ciro: 202,000,000 TL
Nakit Akışı: 14,000,000 TL
FAVÖK: 19,000,000 TL
Stok Fiyata Dahil: Hayır
Makine / Demirbaş Değeri: 7,000,000 TL
Demirbaş Fiyata Dahil: Evet
Gayrimenkul Değeri: 8,000,000 TL
Gayrimenkul Fiyata Dahil: Evet
Satış Sebebi: Şirketimiz yatırımın %90'ını tamamlamıştır. Toplam yatırım bedeli 15.000.000 TL, işletme sermayesi ihtiyacı da 2.200.000 TL dir. 5 milyon TL yatırım tutarı özkaynaklardan harcanmıştır. 4 milyon TL halk bankasından 2+7 vadeli yatırım kredisi kullanılmıştır. 6 milyon TL yatırımın tamamlanması için, ortaklık yapma yolu tercih edilmiştir. Eşit ortaklık yada çoğunluk ortaklık olması durumunda işletmenin faaliyetinin kesinlikle şu anki şirket ortakları tarafından yürütülebileceği taahhüt edilecektir.
Esnek Ödeme Koşulları: Hayır
Krediye Uygunluk: Hayır
Diğer Bilgiler  
Gayrimenkul Tipi: Fabrika
Gayrimenkul Durumu: Şirkete ait
Alanı (m2): 220000
Gayrimenkul hakkında: Fabrikanın ve çiftliğin içinde bulunduğu arsa Konya Ankara yolunun hemen kenarıdır.
İş Taşınabilir: Hayır
Yönetim Devam Edecek: Evet
Satış Sonrası Eğitim/Destek: Evet
İlgili Dosya (Word/PowerPoint): İndir