Evdeki Esnaf

İlan resimleri

Sahip Bilgisi

NEVZAT YAVUZCAN (nyproje)
Kayıt Tarihi: 20.12.2014
Broker Adresi: https://www.yenibiryatirim.com/projectowner-accounts/nyproje.html
Proje Bilgileri  
Başlık: Evdeki Esnaf
Şahıs / Şirket: Şahıs
Ülke: Türkiye
Şehir: AFYONKARAHİSAR
İlçe: MERKEZ
Proje Tanımı: Dünyaya eticaret için yepyeni bir bakış açısı getiren, esnafların büyük firmalarla yarışmasını sağlayan ve bu sayade uygun fiyatlı kaliteli ürünleri alma şansını alıcılara veren büyük bir devrim. Pek çok e-ticaret sitesi var. Fakat ürünleri yerel esnaftan alan yok. Yani büyük firmalar ürünleri direk alarak yüksek kar marjıyla satıyor. Bundan dolayı esnafımız rekabetini yitiriyor ve dükkanını kapatıyor. Bu yönde bir ilk yaparak. Esnafımızla anlaşarak uygun fiyatlı ürünlerini alacağız fakat sadece ürünlerin isimlerini ve resimlerini bu da esnafa büyük bir avantaj sağlayacak. Daha sonra piyasa araştırması yaparak gerçekten uygun fiyatlı olanları sitemizde çok küçük komisyon bedelleriyle satıp hem esnafımızı kazandırıp hem de kullanıcıya diğer büyük firmalara göre çok daha uygun fiyatlı ürünler satmak istiyoruz. Ayrıca bu projemizde bulunduğumuz Afyon ilindeki yöresel ürünleri de satacağız. Ve ileride farklı şehirlerde de çalışmaya başladığımız da 81 ilin 81'inde de evden çıkmadan bütün Türkiye lezzetlerini, ürünlerini satın almış olacaksınız. Sitemizi açtık ve 15 e yakın esnaftan gerçekten uygun fiyatlı ürünler aldık. Afyon'dan olumlu tepkiler aldık. Bir kaçta sipariş aldık. Başlangıç aşamasına göre oldukça iyi sayılır. wwww.evdekiesnaf.com
Güçlü Yanlar: Türkiye için düşünülürse esnaflarımız düşünülmeyen bir hizmet var. Zor kullanışsız ve karsız bir sistem kurulmuş durumda. Esnafımız zaten gittigidiyora ürün koyana kadar o fiyatlardan google da hit yaparak satış yapmış olur. Böylece komisyon gibi derdi de olmaz. Fakat uğraşmak istemiyor ve ön yargılar oluşmuş durumda. Biz bu eksikleri gidereceğiz. Ayrıca internet üzerinden çok az yöresel ürünler satılıyor ve çok pahalı oluyor. Biz satacağımız yöresel ürünlerde internette bir hayli ilgi görecek. Bir de bunu tüm Türkiye'de yaparsak büyük bir kar elde edeceğiz..E-ticaret pazarını uğraşmak istemeyen, önyargılı küçük işletmeleri ve esnaflarımızı getiriyoruz elbette. Bu da uygun fiyatlı ürünler olunca ve bunlar piyasa araştırılması yapılmış ürünler olunca, satıcılarımız ve alıcılarımız için büyük bir avantaj oluyor. Ve satacağımız yöresel ürünlerde internette bir hayli ilgi görecek. Bir de bunu tüm Türkiye'de yaparsak büyük bir kar elde edeceğiz.
Fırsatlar: Yaşadığım şehir Afyon. Afyon teknolojiye kapalı bir şehir. Bu iş fikri aklıma ilk geldiği anda dedim ki . Aslında sürekli şikayet ettiğim dezavantajım, yaşadığım şehir aslında en büyük avantajımmış. Afyon esnaflarını ve işletmelerini araştırdığımda gördüm ki e-ticaret yapan kimse yoktu. Bunun nedenleri belirttiğim gibi ön yargılar, uğraşmamak gibi nedenler. İşte burada hızlı ürün alışverişini gerçekleştirip tüm Türkiye'de bir prestij ve bu diğer şehirdeki esnaflarında bu ön yargılarını yıkmaya yarayacak.Ve satacağımız yöresel ürünlerde internette bir hayli ilgi görecek. Bir de bunu tüm Türkiye'de yaparsak büyük bir kar elde edeceğiz.Eğer iyi bir şekilde sürdürürsek zaten bu haberlere bile liseli gençlerin yaptığı proje olarak çıkabiliriz. Böylece ücretsiz büyük bir reklam yapmış olabiliriz. Bu da aslında yaşımızın verdiği dezavantajı avantaj haline getirmiş oluyoruz.
İlan Verme Sebebi: Öncelikle site bir beta aşaması gibi bunu daha grafikli ve görsele dayalı bir hale getirdikten sonra şirketleşmeyi hedefliyoruz. Tüm Türkiye' ye belkide dünyaya yayılmayı esnafları kalkındırıp şirketi global bir hale getirip küresel bir e-ticaret sitesi olmak istiyoruz. Bunun içinde hem maddi hem de manevi desteğe ihtiyacımız var. Özellikle reklam ve site geliştirme gibi alanlarda bir yatırıma ihtiyacımız var.
Web Sitesi: www.evdekiesnaf.com
Proje Sahipleri Hakkında: Biz Afyonkarahisar’da yaşayan 17 yaşında lise öğrencileriyiz. Her zaman hayalleri olan oturduğu tahta sıralarda sırtını duvara yaslayıp saatlerce hayaller kuran ve hayallerinin peşinden koşmak isteyen iki genciz. Bulunduğumuz ortama, dünyaya farklı açılardan bakmaya çalışan ve alışılmış monoton düzeni değiştirmeye çalışan Türkiye aşığı iki genç… Ülkemizin aslında neleri başarabileceğini kanıtlamak için sabırsızlanan, ülkemizin adını dünyaya duyurmak ve büyük bir başlangıç yaparak ileride hayalleri olan bizim gibi genç girişimcilere örnek olmak isteyen, fikirleri boylarından büyük genç girişimci adaylarıyız.İşi araştırdım daha önce var mı benzer farklı yönlerini. Hangi arkadaşlarımla konuşacağım geçen seneki tecrübelerimi değerlendirdim ve bir yol haritası belirlerdim. Takımımla ise yazdan beri yazılım aşamasından, esnaflarımızla görüşüp onlardan ürün olmak için baya bir zaman harcadık. Özellikle kapı kapı dolaşıp esnaflarımıza projeyi anlatmak gerçekten çok yorucu ve zaman alıcı
Aranan Yatırım Şekli: Azınlık Ortaklık, Eşit Ortaklık, Çoğunluk Ortaklık
Aranan Yatırım Tutarı: 50,000 TL