Hukuk Danışmanlığı

YeniBirYatırım, şirket sahiplerinin yeni ortaklıklar kurma ve yatırım alma süreçlerinde hukuksal destek sunmaktadır. Diğer yandan yatırımcılara yönelik de şirketlere ortak olma işlemlerinde hukuki danışmanlık yapılmaktadır.
 
- Şirketinize yatırımcı bulmak için yola çıkmadan önce yasal süreçlerdeki yanlışlardan dolayı başarısızlığa uğramamak için muhakkak hukuk danışmanlığı hizmeti almanızı tavsiye ederiz.
- Yatırımcı ortak ile birlikte kurulacak yeni şirket yapısının doğru kurgulanmaması halinde şirketiniz ortaklar arası uyuşmazlıklarla yıllarını kaybedebilir. Bu yüzden baştan hukuki yardım almanız çok önemlidir.
- Şirket sahiplerinin ortaklık kurma sürecindeki hukuki işlemlerde hata yapmaları şirketlerinin kontrolünü kaybetmelerine sebep olabilir. Bu tip risklerden korunmak için profesyonel hukuki hizmetlerden yararlanmaları gerekir.
- Yeni proje üreten girişimcilerin şirket kuruluşunda yanlış yapmaları ileride yatırımcı bulmalarını imkânsızlaştırabilir.
- Yatırımcıların ortak oldukları şirketlerde yatırımlarını güvenceye almak için ortaklık sürecinde uzman hukukçu desteği almamaları yatırımlarını kaybetmelerine sebep olabilir.

 
YeniBirYatırım şirket sahiplerinin ve girişimcilerin yeni ortaklık süreçlerinde edindiği tecrübe ve uzman hukukçularının katkısı ile hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
1.      Ortaklık Hukuki Sürecinin Hazırlanması
Şirket sahiplerinin ve girişimcilerin yatırımcı ortak alma sürecinde ihtiyaçlarına göre optimum ortaklık modelinin hukuksal yapısının kurgulanması, ilk görüşme gizlilik anlaşması, ortaklık sözleşmelerinin hazırlanması, şirketin yeni hissedarlık yapısının oluşturulmasındaki hukuki süreçlerinde talep edilen tüm hukuki destek konusunda uzman tecrübeli hukukçular tarafından sunulmaktadır.
2.      Ortaklığın Bağımsız Hukukçu Gözüyle İncelenmesi
Şirket sahiplerinin ve/veya yatırımcının kendi hukukçuları tarafından hazırlanmış dahi olsa planlanan ortaklığın hukuki yapısına ilişkin bağımsız hukuki değerlendirme raporu hazırlanması YeniBirYatırım tarafından sunulan hizmetlerden biridir. Kurulması düşünülen yeni hukuki yapının, bağımsız bir uzman hukukçu tarafından hukuksal değerlendirme ve görüş alınarak son haline getirilmesi, ileride anlaşmazlıkların çıkma olasılığını en aza indirecek şekilde baştan düzgün kurgulanmasına büyük katkı sağlayacaktır.
3.      Ticarileşmeye Adım Atarken Hukuka Uygunluk
YeniBirYatırım, proje sahibi girişimcilerin ticarileşme aşamasının başında iken nasıl bir hukuksal yapı ile yola çıkmalarının ileride avantajlı olacağı ve yatırımcı bulmalarının kolaylaştırılması için yapılması gerekenler hakkında görüş ve değerlendirme raporu hazırlanması hizmeti sunmaktadır.
 

YeniBirYatırım yatırımcıların satın almak veya ortak olmak istedikleri şirketlere yönelik hukuki risk analizi ve yasal süreçlerin yönetilmesinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
1.      Yatırımcının Ortaklık Modeli Nasıl Olmalı
Yatırımcıların somut proje bazında ortaklık düşündükleri girişimciler ile nasıl bir hukuksal yapı çerçevesinde yatırım yapmalarının avantajlı olacağı ve ileride sorun çıkma olasılığının en aza indirgeneceği hakkında görüş ve değerlendirme raporu uzman hukukçular tarafından sunulmaktadır.
2.      Yatırım Yapılan Şirketin Yönetim Kurulu Modeli
YeniBirYatırım, yatırımcıların ortak olmayı düşündükleri şirketlerin ortaklık sonrası yönetilmesinde nasıl bir yönetim kurulu işleyişinin hukuksal açıdan en avantajlı olacağı hakkında görüş ve değerlendirme raporu hizmeti sunulmaktadır. Yeni ortaklık yapısına göre yönetim kurulu modeli hem girişimcilerin motivasyonunu koruyacak şekilde olmalı ve hem de yatırımcının haklarını koruyacak güvence tedbirleriniiçermelidir.
3.      Yatırım Yapılacak Şirketin Geçmiş İşlemlerinin Hukuksal Denetimi
Yatırım yapılacak şirketin geçmiş hukuksal işlemlerinin değerlendirilmesi olası risklerinin yatırım kararından önce tespiti bakımından çok önemlidir. Bu kapsamda yatırım yapılması planlanan şirketin hukuksal işlemleri üzerinde hukuksal due-diligence yapılması hizmeti de yine uzman hukukçular tarafından sunulmaktadır.


YeniBirYatırım'dan hukuk danışmanlığı almak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.
Şirket satın almaları ve ortaklıklar konusunda sıkça sorulan hukuki soruları buradan inceleyebilirsiniz.

Giriş
Kullanıcı adı
Şifre
Şifremi Unuttum Hatırlatmak